Pekmez, faydaları ve insan vücudu için mucizevi etkileri sayesinde birbirinden özel seçeneklere kapı aralayan bir besindir. Pekmezin insanlar için önemini bilen herkese bu ayrıcalığı yaşayabilecekleri eşsiz tatlılar sunmayı amaçlıyoruz. Bu anlayışla sizin için hazırladığımız listede neler yok ki! Gelin şimdi enfes pekmez lezzetini yaşayabileceğiniz tatlılara daha yakından bir göz atalım!

Pekmezli Un Helvası

Un helvası, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden bir tanesi olmayı başarırken en az irmik helvası kadar lezzetli ve çok tercih edilen bir seçenektir. Helva hazırlanırken şeker yerine doğal bir besin olan pekmezin tercih edilmesi helvanın kalitesini zirveye çıkarır. Siz de doğal özellikleri ile tatlı krizlerinizi ortadan kaldıracak ve ağzınızda enfes tatlar bırakacak bu helvayı mutlaka tercih etmelisiniz.

Tahinli Sufle

Sufle lezzetine kim hayır diyebilir ki? İçerisinden adeta bir mucize akan ve yedikçe doyamayacağınız bu tatlıyı hiç tahinle yapmayı denediniz mi? Tahin ve onun ikiz kardeşi olan pekmezi hemen bir sufleye dönüştürün. Damak çatlatacak bu seçenek sayesinde en kaliteli ve kusursuz tatlıyı yemenin keyfini çıkarın!

Nevzine Tatlısı

Kayseri mutfağının en lezzetli seçeneklerinden bir tanesi olan Nevzine tatlısı sayesinde sadece tatlı krizinizi değil aynı zamanda besin ihtiyacınızı da ortadan kaldırmayı başaracaksınız. Lezzet dolu bir seçenek olması ve çay saatlerinde oldukça tercih edilesi bir alternatif kabul edilmesi nedeni ile siz de bu lezzeti hemen deneyebilirsiniz.

Gullurikya Tatlısı

Kıbrıs’ta çok yaygın bir şekilde yapılan ve lezzeti her yönü ile yansıtmayı başaran bu tatlının en önemli yanı pekmezin lezzetini fazlası ile yansıtması! Az malzeme ile hazırlanması ve pekmez içermesi ile lezzet dolu bir yolculuğa çıkmanıza yardımcı olacak bu tatlı sayesinde kaliteli bir deneyim sizleri bekliyor.

Truff

Tek lokmalık bir lezzet ile enfes bir deneyim yaşamak istiyorsanız bu konuda ön plana çıkan seçenek truff olur. Hindistan cevizi ile süslenmiş üstelik içeriğindeki pekmez özü ile çok değerli bir tatlı olan truff kalitesini yaşamak istiyorsanız hemen mutfağa doğru yol alıp doğal bir şekilde tatlı ihtiyacınızı karşılayın!

Binbir Gece Tatlısı

Adı üzerinde size kaliteli bir deneyim yaşatmak adına ön plana çıkan seçeneklerden bir tanesi olan Binbir Gece Tatlısı, pekmez ve çok özel lezzetlerin bir araya gelmesi ile hazırlanıyor. Eğer siz de şeker yerine daha kaliteli bir lezzeti yakalamak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit! Hemen bu tatlıyı yapmaya başlayın ve kaliteli bir seçimin tadını çıkarın!

İncir Tatlısı

Kurutulmuş incirlerin ağzınızda bırakacağı enfes lezzeti bir arada yaşamak mı istiyorsunuz? O halde pekmezin lezzetini fazlası ile hissedeceğiniz ve incir ile çok özel deneyimlere kapı aralayacağınız bu tatlı ile tanışmaya hazır olun. Türkiye’nin hemen her yöresinde ön plana çıkan bu lezzet sizi de sevdiklerinizi de çok memnun edecek!

Kakaolu Badem Ezmesi

Kakaolu, badem ve Türk kahvesinin bir araya gelmesi ile hazırlanan üstelik pekmezle enfes bir karışımı ortaya çıkaran kakaolu badem ezmesi ile hemen kaliteyi yakalayın! Bu lezzeti çok seveceksiniz.